هم اکنون 23 مرکز مشاوره کارآفرینی در این استان به متقاضیان عرصه کارآفرینی در زمینه های مختلف مشاوره می دهند.

$DESCRIPTION

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی محمود احمدی گفت: مشاوره در این مراکز تمامی بخشها، زمینه ها و عرصه های مربوط به فعالیت اقتصادی را شامل می شود.

وی کارآفرینی و آثار مثبت آن را از نیازهای عرصه اقتصاد و اشتغال ذکر و بیان کرد: حوزه کارآفرینی از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است و امروز دنیا به اهمیت این حوزه پی برده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: توجه و فعالیت در حوزه کارآفرینی در این استان نیز از سابقه ای طولانی و مفید برخوردار است.

وی افزود: 90 درصد کارگارهها در بخشهای مختلف صنایع خراسان رضوی متعلق به بخش خصوصی هستند و این امر نشانگر سابقه تاریخی کارآفرینی در این استان است.

احمدی ادامه داد: دنیا به اهمیت کارآفرینی در ایجاد اشتغال و فرصتهای سرمایه گذاری جدید پی برده لذا روز جهانی کارآفرینی از سوی سازمان دیده بان جهانی کارآفرینی(GEM) نامگذاری شده و هدف از این نامگذاری را توجه دادن مدیران صاحبنظر سازمانهای بین المللی و دولتی به اهدف کارآفرینی اعلام کرده است.

وی گفت: چالش امروز جهان بحث اشتغال و کارآفرینی است و از این حیث کشورها بیش از پیش به این مبحث توجه کرده اند که در این میان ایران نیز جایگاه مطلوبی دارد بطوری که پارسال رتبه کشورمان در جهان 119 بود و امسال موفق به کسب رتبه 118 شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: کارآفرین از دیدگاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فردی گفته می شود که با تکیه بر نوآوری، تشخیص فرصتها و پذیرش مخاطره، ارزش اقتصادی اجتماعی جدیدی را به وجود آورد.

وی ادامه داد: خراسان رضوی در برگزاری جشنواره معرفی کارآفرینان نمونه هر ساله 800 متقاضی و شرکت کننده دارد اما آمار دقیقی از این فعالان نداریم.

مهندس احمدی گفت: حمایت از کارآفرینان و تسهیل روند فعالیت می تواند در نهایت منجر به بازخورد مطلوب اقتصادی آن در جامعه شود.

وی افزود: هم اکنون 62 مرکز کاریابی داخلی و سه کاریابی بین المللی در خراسان رضوی فعالیت دارند.استان خراسان رضوی شش هزار واحد صنعتی دارد که 90 درصد آنها متعلق به بخش خصوصی هستند.

15 نوامبر برابر 24 آبان ماه با از سوی سازمان دیده بان جهانی کارآفرینی(GEM) روز جهانی کارآفرینی نامگذاری شده است

۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۷:۵۶