اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مناسبترین عرصه برای توسعه تعاملات بین دولت و بخش خصوصی است.

$DESCRIPTION

استاندار خراسان رضوی گفت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مناسبترین عرصه برای توسعه تعاملات بین دولت و بخش خصوصی است  .

به گزارش اداره روابط عمومی  تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در دومین جلسه هیئت امنای کانون کارآفرینان استان ضمن تبریک هفته جهانی کارآفرینی به فعالان این عرصه، با اشاره به بند 12 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، گفت: دستگاه دیپلماسی کشور موظف است برای رفع موانع حضور فعال بازرگانان و تولیدکنندگان داخلی در بازارهای بین المللی تلاش کند.

وی افزود: در همین راستا مدیران دستگاه های اجرایی استان باید با تکیه بر ظرفیت های داخلی در حوزه های مختلف صنعت، معدن، گردشگری، کشاورزی و خدمات و استفاده از  توانمندی بخش خصوصی زمینه حضور فعالان اقتصادی را در بازارهای صادراتی فراهم کنند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مذاکراتی با رییس صندوق توسعه ملی کشور برای تبدیل منطقه اقتصادی سرخس و دوغارون به بازار آزاد اقتصادی انجام شده است، اظهار داشت: با تحقق این مهم زمینه حضور فعال صادرکنندگان در بازارهای کشورهای عضور سی آی اس و کشور افغانستان بیش از گذشته فراهم می شود.

رشیدیان با اشاره به اینکه بیش از 40 درصد اشتغال ها مربوط به صنایع بزرگ است، تصریح کرد: باید زمینه استقرار این گونه صنایع با هدف کارآفرینی پایدار دردستورکار قرار گیرد.

وی به طرح های دردست اجرای دولت برای ایجاد اشتغال به ویژه در روستاها اشاره و تصریح کرد: ارائه تسهیلات قرض الحسنه به روستاهای بالای 50 خانوار و وام 15 میلیون تومانی کمیته امداد به ازای کارآفرینی برای هر مددجوی این نهاد از جمله مهمترین این طرح ها است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تخصیص 60 میلیارد تومان اعتبار به استان از سوی وزارت جهاد کشاورزی علاوه بر بودجه های موجود، افزود:  تسهیلات مذکور برای اصلاح روش های آبیاری و کشت با هدف توسعه روستاهای استان مورد استفاده قرار می گیرد.

رشیدیان ارائه تسهیلات از سوی دولت به خریداران خودرو را موفق ارزیابی و خاطرنشان کرد: انتظار می رود از این طریق مشکل قطعه سازان مستقر در استان به زودی مرتفع گردد.

وی اظهار داشت: با آموزش نیروهای جوان متناسب با نیازهای بازار، بهره گیری از تکنولوژی های نوین برای کاهش هزینه های تولید، فراهم ساختن شرایط حضور فعال صنایع استان در بازارهای بین المللی، جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی از داخل و خارج از کشور و فراهم کردن شرایط اشتغال اقشار آسیب پذیر جامعه می توان به رشد و تعالی دست یافت.

وی ابراز امیدواری کرد: با حضور فعال بخش خصوصی در اقتصاد شرایط توسعه کشور بیش از پیش تسهیل شود.

گفتنی است؛ در این جلسه محمدحسین روشنک به عنوان رییس جدید کانون کارآفرینان استان انتخاب شد؛ پیش از این مرحوم دکتر حسین قنبری این مسئولیت را بر عهده داشت.

۲۸ آبان ۱۳۹۴ ۱۳:۰۲