معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

$DESCRIPTION

معاون وزیر و رییس سازمان  آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: سال 95 برای این سازمان، سال ایجاد و حمایت از فرصت های شغلی در همه عرصه ها بر اساس نیازهای بازار کار است.

محمدامین سازگارنژاد، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در حاشیه افتتاح جشنواره ترنم بهار در منطقه آزاد انزلی  اظهار کرد: آموزش به فعالان عرصه مشاغل خرد از اولویت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با رویکرد اجرای غیردولتی در راستای توانمندسازی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای به جهت تعریف مشاغل جدید و انتقال تجارب به فعالان در سال 95 است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به معضل بیکاری، گسترش مشاغل خرد و خانگی می تواند کمک زیادی به ایجاد اشتغال کند.

محمدامین سازگارنژاد تصریح کرد : برنامه های سال جدید مبتنی بر طرح ها و پروژه های اولویت دار و در راستای رفع نیاز بازار کار به نیروی انسانی ماهر طراحی و اجرا می شود.

وی همچنین از طراحی سامانه الکترونیکی مبتنی بر وب برای پایش دوره های آموزشی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای بعنوان یکی از برنامه های سال جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد .

رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با اشاره به این که فناوری ارتباطات و اطلاعات در برنامه های سال جدید این سازمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، متذکر شد: به دنبال راهکارهایی برای بهره گیری از فناوری اطلاعات بمنظور آموزش مهارت درون خانه های مردم هستیم .

محمد امین سازگارنژاد اظهار کرد : با معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین صندوق کارآفرین امید، در راستای حمایت از آموزش دیدگان دارای طرح تولیدی به توافق رسیده ایم.

وی خاطرنشان کرد: استان گیلان به دلیل گردشگر پذیر بودن و تنوع صنایع دستی، فرصت های زیادی برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد دارد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: شعاری در سال 95 در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور داریم مبنی براینکه آموزش هایی را که مردم می توانند دربخش خصوصی فعالیت کنند، در بخش دولتی به آن پرداخته نشود.

محمدامین سازگارنژاد با اشاره به وجود 8 هزار آموزشگاه فنی و حرفه ای فعال در کشور گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در راستای توانمند تر شدن آنها حمایت خواهد کرد تا نقش و سهم بیشتری را در آموزش ها با رویکرد غیر دولتی داشته باشیم .

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اضافه کرد :با توجه به سوابق خوب و زیرساخت های مناسب گیلان در بخش آموزش های غیر دولتی، سال 95 نیز در راستای حمایت از بخش های غیر دولتی به جهت ارتقاء سطح آموزش تلاش خواهد شد.

جشنواره ترنم بهار و نوروز بازار، عصر شنبه با حضور رئیس سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور در منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد.

این برنامه شامل جشنواره غذا، صنایع دستی و جشنواره اقوام است و 42 غرفه در راستای عرضه مستقیم صنایع دستی و غذای محلی و پوشاک در این جشنواره وجود دارد.

جشنواره اقوام ایرانی نیز از اول فروردین ماه به مدت 14 روز با حضور اقوام بوشهری، کرد، ترکمن و خوزستانی هر روز برگزار می شود.

 شهرستان انزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.

سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی