توسعه فعالیتهای ویژه کارآفرینی حامی با وزرات آموزش و پرورش

$DESCRIPTION

در ابتدای جلسه آقای مهندس جانی­‌درمیان، مدیرعامل موسسه حامی پیوند کارآفرینان ضمن تشکر از برگزاری این جلسه، شروع به معرفی این موسسه نمود. موسسه حامی پیوندکارآفرینان با مشارکت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران طرح‌های متعددی را در زمینه ارتقای کارآفرینی در سطح استان خراسان رضوی انجام داده؛ و برنامه‌­های میان مدت کلانی نیز برای کل کشور تدوین نموده است. مدیرعامل موسسه حامی پیوند کارآفرینان، برنامه پیشنهادی را برای اجرای متفاوت ده برنامه توسعه کارآفرینی با همکاری معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و کمیسیون ملی یونسکو درحوزه های مختلف ارتباط هنرستان‌ها با صنعت، بهره‌وری مراکز رشد دانش‌آموزی و پژوهش‌سراها، آشنایی با کارآفرینان و مدیران واحدهای کسب و کار موفق، آموزش مربیان و دانش آموزان با رویکرد های متفاوت نوآوری، برگزاری تورهای کارآفرینی منطبق با استانداردهای بین المللی و … ارائه نمود.

در ادامه آقای دکتر زرافشان، معاون محترم آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین جلساتی با بخش خصوصی، به بیان اقدامات صورتگرفته درحوزه های مرتبط با توسعه کارآفرینی و خلاقیت مانند اجرای طرح کاشف برای حدود 2 میلیون دانش آموز، برگزاری کارگاه های خودابتکاری در تعدادی از مدارس شبانه روزی، ایجاد بازرچه مجازی تولیدات دانش آموزی در استان اصفهان و گلستان، تورهای محدود کارآفرینی از صنایع برجسته  و همچنین برنامه های آتی وزارت ازجمله اجرای طرح آموزش همراه با تولید در زمینه های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات و... پرداختند. 

همچنین مدیران کل محترم این معاونت آقایان دکتر محبی، مهندس آذرکیش، مهندس مقدم و سرکار خانم رئیس زاده دبیر محترم شورای کارآفرینی وزارت به بیان ظرفیت ها و محدودیتهای موجود در وزارتخانه و ایراد نقطه نظرات خود در راستای توسعه همکاری های فی مابین وزارت و این موسسه پرداختند.

     

در نهایت آقای دکتر ممیز نیز به طرح “شهیر” که به‌طور مشترک توسط دانشکده کارآفرینی و موسسه حامی کارآفرینان طراحی گردیده است، اشاره نمود. پیش بینی می­شود در صورت اجرای این طرح در وزارت آموزش و پرورش، از طرح‌های موفق در زمینه ارتقای پیشرفت فردی از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب با رویکرد ارتباط بین چارچوب مهندسی و علوم انسانی باشد.

در پایان جلسه، مقرر گردید تفاهم‌نامه ای سه جانبه‌ای میان معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش، موسسه حامی پیوند کارآفرینان و کمیسیون ملی یونسکو در جهت ارتقای ظرفیت‌سازی و توسعه فعالیتهای کارآفرینی برای مربیان، کارمندان، والدین و دانش آموزان انعقاد گردد.