افتتاح دفتر کارآفرینی دانشگاه صنعتی سجاد در حاشیه سمینار پرورش کارآفرین خلاق

$DESCRIPTION

سمینار پرورش کارآفرین خلاق با هدف ایجاد انگیزه در دانشجویان و اساتید، دوشنبه دهم آبان ماه در دانشگاه صنعتی سجاد برگزار گردید. از مطالب بیان شده در این سمینار می‌توان به نحوه پرورش ایده و مرحله تجاری‌سازی آن تا افتتاح دفتر کارآفرینی دانشگاه اشاره نمود.

در ابتدای این سمینار معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی سجاد ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان و مدیران شرکت حامی پیوند کارآفرینان به ضرورت پرورش تفکر خلاق و کارآفرین در دانشجویان و حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و چهارم اشاره نمود. همچنین ایشان با ابراز خرسندی از افتتاح دفتر کارآفرینی دانشگاه حمایت خود را از این شرکت و دانشجویان مبتکر، مخترع و خلاق اعلام نمودند. همچنین ریاست محترم این دانشگاه جناب آقای دکتر حائریان حمایت همه جانبه خود را از ایده‌های دانشجویی و این دفتر تازه تاسیس ابراز داشتند. 

 

در ادامه ریاست اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی، جناب آقای مهندس بابایی در سخنرانی خود، از افتتاح دفتر کارآفرینی حمایت نمودند و خاطر نشان کردند که از ایده‌های دانشجویی در جهت رشد و تجاری‌سازی آن استقبال می‌کنند. ایشان با اشاره به میزان نرخ بالای بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، به ضرورت تفکر خلاق و کارآفرین دانشجویان در دوران تحصیل اشاره نمودند.

 

 

 

 

در پایان سمینار، یکی از منتورهای موفق کارآفرینی و نماینده موسسه حامی پیوند کارآفرینان، نحوه پرورش، تجاری‌سازی، بازاریابی محصولات، نمونه‌های تجاری‌سازی شده و خدمات دفتر کارآفرینی سجاد را توضیح دادند. ایشان زمان های ارائه خدمات مشاوره دانشجویی در دفتر کارآفرینی را روزهای شنبه و سه شنبه از ساعت 11 الی 13 اعلام کردند.

 

در پایان سمینار، طی مراسمی دفتر کارآفرینی سجاد با حضور جناب آقای مهندس بابایی ریاست اداره توسعه کارآفرینی اداره کل کار استان خراسان رضوی، آقای دکتر گلمکانی معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی سجاد ،معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی سجاد، آقای مهندس جانی­ درمیان مدیرعامل و مدیران موسسه حامی‌ پیوند کارآفرینان افتتاح گردید. در این جلسه آقای مهندس جانی درمیان پیشنهاد تاسیس تعاونی دانشجویی با عضویت و سهامداری دانشجویان و اساتید دانشگاه برای تجاری سازی ایده های بازارپذیر را ارائه نمودند که با استقبال خوب مدیران دانشگاه مواجه گردید.