برگزاری سمینار start up point همزمان با افتتاح دفتر کارآفرینی دانشگاه آزاد مشهد

$DESCRIPTION

سمینار آموزشی start up point با هدف ایجاد انگیزه در دانشجویان و اساتید، چهارشنبه 26 آبان ماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار گردید. از مطالب بیان شده در این سمینار می‌توان به نحوه پرورش ایده و مرحله تجاری‌سازی آن تا افتتاح دفتر کارآفرینی دانشگاه اشاره نمود.

در ابتدای این سمینار معاونت برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان، اساتید، مدیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و مدیران شرکت حامی پیوند کارآفرینان به ضرورت پرورش تفکر خلاق و کارآفرین در دانشجویان و حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و چهارم اشاره نمود. همچنین ایشان با ابراز خرسندی از افتتاح دفتر کارآفرینی دانشگاه حمایت خود را از این شرکت و دانشجویان مبتکر، مخترع و خلاق اعلام نمودند. همچنین ریاست محترم دانشکده مهندسی این دانشگاه جناب آقای دکتر خام چین مقدم حمایت همه جانبه خود را از ایده‌های دانشجویی و این دفتر تازه تاسیس ابراز داشتند. آقای دکتر هروی نیز از اساتید کارآفرینی این دانشگاه در ادامه به تبیین جایگاه خلاقیت،نوآوری و کارآفرینی در پیشبرد اهداف عالی کشور و سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره داشتند.  

                        

در ادامه آقای مهندس جیوان، مدیریت محترم توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی، در سخنانی به اهمیت جایگاه دفاتر کارآفرینی در دانشگاه ها و ضرورت توجه خود دانشجویان به مقوله اشتغال بعد از فارع التحصیلی اشاره نمودند. و از برگزاری چنین سمینارهایی به جهت ارتباط موثر و متقابل دانشگاه و صنعت حمایت ویژه داشتند.                           

      

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

همچنین ریاست اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی، جناب آقای مهندس بابایی در سخنرانی خود، از افتتاح دفتر کارآفرینی حمایت نمودند و خاطر نشان کردند که از ایده‌های دانشجویی در جهت رشد و تجاری‌سازی آن استقبال می‌کنند. ایشان با اشاره به میزان نرخ بالای بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، به ضرورت تفکر خلاق و کارآفرین دانشجویان در دوران تحصیل اشاره نمودند

 

در نهایت، یکی از منتورهای موفق کارآفرینی و نماینده موسسه حامی پیوند کارآفرینان، نحوه پرورش، تجاری‌سازی، بازاریابی محصولات، نمونه‌های تجاری‌سازی شده و خدمات دفتر کارآفرینی سجاد را توضیح دادند. در ادامه ایشان خبر خوشی جهت تاسیس شرکت تعاونی دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد با عضویت و سهامداری دانشجویان و اساتید دانشگاه برای تجاری سازی ایده های بازارپذیر را ارائه نمودند که با استقبال خوب دانشجویان دانشگاه مواجه گردید.

 

در پایان سمینار، طی مراسمی، ضمن تبادل تفاهم نامه همکاری دانشگاه ازاد اسلامی واحد مشهد و شرکت حامی پیوند کارآفرینان، دفتر کارآفرینی این دانشگاه  با حضور جناب آقای مهندس جیوان مدیریت توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون استان ، مهندس بابایی ، آقای دکتر ظریف، آقای مهندس جانی­ درمیان مدیرعامل و مدیران موسسه حامی‌ پیوند کارآفرینان  و دانشجویان محترم افتتاح گردید